10.10.2025 767 Yangiliklar
Тошкент шаҳар ҳудудидаги йўналишли такси йўналишини бириктириш бўйича электрон тарзда ОЧИҚ ТЕНДЕР ўтказилади.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 6 декабрдаги 738-сон қарори («Автомобиль транспортида йўловчи ташиш йўналишлари бўйича очиқ тендерларни электрон тарзда ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида») талабларига мувофиқ шаҳар, шаҳар атрофи, шаҳарларaro ва халқаро йўловчи ташиш йўналишларини бириктириш юзасидан очиқ тендерлар фаќат электрон ахборот тизими орқали ўтказилади.
Тендерда белгиланган тартибда Ўзбекистон Республикаси худудида рўйхатдан ўтган, автомобиль транспортида шаҳар, шаҳар атрофи, шаҳарлараро ва халқаро йўловчилар ташувларини амалга ошириш ҳуқуқини берувчи лицензияга эга ҳамда электрон ахборот тизимида рўйхатдан ўтган юридик шахслар иштирок этиши мумкин.
Вазирлар Маҳкамасининг 738-сон қарори билан тасдиқланган «Шаҳар, шаҳар атрофи, шаҳарлараро (Қорақалпоғистон Республикаси ва вилоятлар ичида ҳамда Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳар ва вилоятлараро) ва халқаро йўналишларни бириктириш бўйича очиқ тендерларни электрон тарзда ташкил этиш ва ўтказиш тартиби тўғрисида»ги Низомга мувофиқ:
Талабгор тендер таклифини тақдим этиши учун тендерни ташкил этиш (оммавий ахборот воситаларида эълон бериш харажатлари ҳам шулар жумласидан) харажатларини қоплаш мақсадида базавий ҳисоблаш миқдорининг 30 фоизи миқдорида тўловни Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ҳисоб рақамига (АТБ «Ипотека банк» Чилонзор бўлими, ҳ/р 4014108604262773422967279, банк коди 00997, СТИР 202811527) ўтказади ва сўнг таклифини e-tender.uztrans.uz орқали жўнатади.
Белгиланган муддатдан кейин келиб тушган таклифлар қабул қилинмайди, ҳамда тақдим этилгандан кейин таяғирлашга йўл қўйилмайди.
Қатнашчилар таклифлари ахборот тизими орқали автоматик тарзда баҳоланади.
Ташкилотчи ваколатли орган: Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Тошкент шаҳар транспорт ва йўл-транспорт инфратузилмасини ривожлантириш бош бошқармаси.

По закреплению маршрута маршрутного такси на территории города Ташкента проводится ОТКРЫТЫЙ ТЕНДЕР
1 | 166M | Тузель, 3-й массив — станция метро «Машиностроителей» | Маршрутное такси (регулярный маршрут)
По закреплению маршрута маршрутного такси на территории города Ташкента в электронном виде проводится ОТКРЫТЫЙ ТЕНДЕР.
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 6 декабря 2021 года № 738 «О мерах по организации в электронном виде открытых тендеров по маршрутам перевозок пассажиров автомобильным транспортом» открытые тендеры по закреплению городских, пригородных, междугородных и международных маршрутов проводятся исключительно через электронную информационную систему.
К участию допускаются юридические лица, зарегистрированные на территории Республики Узбекистан, имеющие действующую лицензию на осуществление городских, пригородных, междугородных и международных пассажирских перевозок автомобильным транспортом и зарегистрированные в электронной информационной системе.
Согласно утверждённому постановлением № 738 «Положению о порядке организации и проведения в электронном виде открытых тендеров по закреплению городских, пригородных, внутриобластных (в пределах Республики Каракалпакстан и областей, а также межрегиональных между Республикой Каракалпакстан, городом Ташкент и областями) и международных маршрутов»:
Для подачи тендерных предложений претендент перечисляет платёж в размере 30% базовой расчётной величины на расчётный счёт Министерства транспорта Республики Узбекистан (АТБ «Ипотека-банк», филиал Чиланзар, р/с 4014108604262773422967279, МФО 00997, ИНН 202811527) в счёт возмещения расходов на организацию тендера, в том числе публикаций в СМИ, и затем подаёт предложение через e-tender.uztrans.uz.
Тендерные предложения, поступившие после срока, не принимаются, а также не подлежат изменению после подачи.
Предложения участников оцениваются автоматически через информационную систему.
Уполномоченный орган по организации тендера: Главное управление по развитию транспорта и дорожно-транспортной инфраструктуры города Ташкента Министерства транспорта Республики Узбекистан.