Тошкент шаҳар ҳудудидаги йўналишли такси йўналишларини бириктириш бўйича электрон тарзда ОЧИҚ ТЕНДЕР ўтказилади.
11.11.2025 568 Yangiliklar
2025-йил 12-декабрь, соат 17:00
Т/р Йўналиш рақами Йўналиш номи Йўналиш тури
1 130М Фарҳод бозори бекати – Пахтакор метроси АШБ Йўналишли такси йўналиши
2 182М Гулобод кўчаси – Чилонзор мавзеси 25-даҳа АШБ Йўналишли такси йўналиши
Мазкур тендер Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021-йил 6-декабрдаги 738-сонли қарори асосида амалга оширилади. Қарорга мувофиқ, йўловчи ташиш йўналишларини бириктириш бўйича тендерлар фақат электрон ахборот тизими орқали ўтказилади.
Тендерда фақат Ўзбекистон ҳудудида рўйхатдан ўтган ва тегишли лицензияга эга бўлган юридик шахслар иштирок этиши мумкин. Таклифлар e-tender.uztrans.uz ахборот тизими орқали тақдим этилади.
Талабгор тендерда қатнашиш учун базавий ҳисоблаш миқдорининг 30 фоизи миқдорида тўловни Транспорт вазирлиги ҳисоб рақамига ўтказиши керак:
АТБ “Ипотека банк” Чилонзор бўлими
Ҳисоб рақами: 4014108604262773422967279
Банк коди: 00997, СТИР: 202811527
Таклифлар белгиланган муддатдан кейин қабул қилинмайди ва тизим томонидан автоматик баҳоланади.
Ваколатли орган: Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги Тошкент шаҳар транспорт ва йўл-транспорт инфратузилмасини ривожлантириш бош бошқармаси

В городе Ташкенте будет проведен открытый электронный тендер по закреплению маршрутов маршрутных такси.
11.11.2025 570 Yangiliklar
12 декабря 2025 года, в 17:00
1 130М Остановка «Фарход бозори» – метро «Пахтакор» Маршрутное такси
2 182М Улица Гулобод – м-в Чиланзар, 25-й квартал Маршрутное такси
Тендер проводится в соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №738 от 6 декабря 2021 года «О мерах по организации открытых тендеров в электронном виде по маршрутам пассажирских перевозок автомобильным транспортом».
К участию допускаются только юридические лица, зарегистрированные на территории Республики Узбекистан, имеющие действующую лицензию на пассажирские перевозки и прошедшие регистрацию в электронной системе e-tender.uztrans.uz.
Для участия необходимо внести плату в размере 30% от базовой расчетной величины на счёт Министерства транспорта Республики Узбекистан:
АТБ “Ипотека банк”, филиал Чиланзар
Расчётный счёт: 4014108604262773422967279
Банк-код: 00997, ИНН: 202811527
После окончания срока подачи заявок предложения не принимаются и не подлежат изменению.
Рассмотрение и оценка заявок проводится автоматически через систему.
Организатор тендера:
Главное управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры г. Ташкента Министерства транспорта Республики Узбекистан